Сè уште барате датуми на патување?
Пребарувач
Ако сè уште не сте ги финализирале датумите на патување и видот на сместување во нашиот хотел, нашиот пребарувач веднаш ќе одговори на вашите барања за стапка и достапност, заштедувајќи огромно време за вашата резервација.
ПРЕБАРУВАЕ
Дали веќе ги знаете датумите на патување?
Пронајдете достапни простории
Не можете да ги најдете достапните датуми?
Календар за достапност
Нашите календари за цени и достапност ви овозможуваат брзо да ги детектирате достапните датуми во периоди на голема посетеност, без потреба од никакво пребарување.
ДЕТЕКТИРА
Барате специјална понуда?
Директни резервации
Причини зошто треба да резервирате директно:
Гаранција за најдобра цена
Заштеди пари
Надградби и привилегии
ИСКОРИСТИ
ЗАТВОРИ

Локација
Хотелот ANAIS се наоѓа на само 40 метри од морето, на песочна плажа во Коринос, Пиерија. Уживајте во топлината на сонцето и глетките и звуците на егејот што се релаксираат на удобни лежалки и под чадори на плажа. Услугата од прва класа на барот за плажа ќе ги задоволи сите ваши потреби додека искусите празник направен во рајот во опуштена атмосфера. Можете исто така да уживате во многу спортови на вода, изнајмувајќи џет-скии, банани и водени велосипеди од околните институции.
Коринос е прекрасен град во Пиерија, со кампувања, крајбрежни хотели и модерни туристички капацитети и е популарна летна дестинација за туристи од цела Европа, Грција и Балканот.
Експанзивната плажа Коринос е позната по своето кристално чисто и спокојно море и секоја година се одликува со Сино знаме.
Постојат многу интересни настани и културни активности во Коринос, во текот на целата година, од кои главните се обичајот на „Бабо“ и фестивалот што ја слави културата на луѓето од Понтус.
Градот Катерини е оддалечен само 8 километри и е одлично место за празничен шопинг. Во близина ќе најдете многу значајни археолошки места, како што е Дион во основата на планината. Олимп и античкиот град Пидна, една од замоците на Александар Велики, веднаш до брегот. Вергина, на 45 минути возење, претставува држава на уметничкиот музеј на гробот на Филип Македонски, татко на Александар Велики.
Carе ви требаат само половина час со автомобил, патувајќи северо-источно, за да стигнете до Солун од хотелот АНАИС; на запад ќе го најдете легендарниот планина. Олимп и на север, скијачкиот центар Елатохори, со одлични објекти за зимски активности, како што се скијачки патеки за сноуборд и скијање.
Целата област е исполнета со важни и убави споменици на природата и културата, и места за одење како антички Дион, средновековниот замок Платамонас, камени изградени планински села Литохоро, Палиос Агиос Пантелејмон, Палија Скотина, Палаои Пори, Елатохори, Кариес, Ливади, Ампелакија и многу други, нудејќи погледи кои го одземаат здивот и многу одлични традиционални таверни.
Локација Растојанија
Катерини 10 min
Солун и аеродромот „МАКЕДОНИЈА“ 30 min
Лариса 40 min
Скијачко одморалиште Елатохори 30 km
Фотографии