Сè уште барате датуми на патување?
Пребарувач
Ако сè уште не сте ги финализирале датумите на патување и видот на сместување во нашиот хотел, нашиот пребарувач веднаш ќе одговори на вашите барања за стапка и достапност, заштедувајќи огромно време за вашата резервација.
ПРЕБАРУВАЕ
Дали веќе ги знаете датумите на патување?
Пронајдете достапни простории
Не можете да ги најдете достапните датуми?
Календар за достапност
Нашите календари за цени и достапност ви овозможуваат брзо да ги детектирате достапните датуми во периоди на голема посетеност, без потреба од никакво пребарување.
ДЕТЕКТИРА
Барате специјална понуда?
Директни резервации
Причини зошто треба да резервирате директно:
Гаранција за најдобра цена
Заштеди пари
Надградби и привилегии
ИСКОРИСТИ
ЗАТВОРИ

Не ти треба магија за да исчезнеш
се што ви треба е дестинација

Хотел Анаис ве поканува да живеете незаборавно време. Хотелот се наоѓа веднаш пред морето, што е наградувана плажа со Сино знаме. Погоден е за семејства и парови кои сакаат да уживаат во своите празници покрај морето. На располагање е базен за возрасни со одделен дел за деца каде што можете да се опуштите пиејќи некои од нашите освежителни коктели од барот во базенот. Уживајте во одморите комбинирајќи го Егејското Море и митската планина Олимп, на оддалеченост од 20 минути.

Модерни и реновирани простории

Хотелот Анаис има 59 соби и 2 апартмани кои имаат неверојатен поглед на море. Собите се модерни и неодамна реновирани. Тие имаат големи балкони со страничен поглед на море и поглед на планина Олимп.

Уживајте во секоја минута во престојот

Нашиот персонал е подготвен да ви послужи и на базенот и на плажата. Таму можете да уживате во нашите освежителни коктели пред базенот или само ладно пиво под сонцето. Можете исто така да ги испробате нашите познати клупски сендвичи и сигурни сме дека ќе ги сакате. Базенот на базенот има покрив на кој можете да пробате добро локално наградено вино под светлината на летната месечина.

Медитеранска кујна

Во нашиот модерно дизајниран ресторан, нашите клиенти имаат можност да вкусат свежа риба, чинии од медитеранската кујна, како и грчки традиционални јадења. Ресторанот се наоѓа веднаш пред базенот. Можете да уживате во вкусно јадење или во затворени простории или на отворено со неверојатен поглед кон морето.

Летен рај

Широка песочна организирана плажа доаѓа непосредно пред хотелот и им дава можност на младите и возрасните да уживаат во сонцето и морето на „Олимп Ривиера“. Римјера Олимп е крајбрежје на 70 километри, кое се протега до основата на планината Олимп, позната како планината на боговите од грчката митологија. Повеќето од плажите се песочни. Хотелот Анаис е идеално место за да имате пријатни и релаксирачки одмори.

Настани и активности

Ние сакаме да го извлечете максимумот од престојот со нас. Постојат неколку одлични места за посета и активности што треба да се направат во близина на хотелот. За тоа, можете да го прашате нашиот персонал и тој ќе ви ги препорача најдобрите атракции и настани во областа.